Jdi na obsah Jdi na menu

ZÁKLADNÍ DÍLCE HAKI

SLOUPEK

Je ukončen přírubami umožňujícími bajonetové spojení sloupků a vybaven třmeny rozmístěnými ve skupinách po 8 vzdálených od sebe 0,68m.

PODÉLNÍK

Určuje délku pole, sestává ze dvou trubek, mezi které jsou přivařeny rozpěrky (Vierendelův nosník).

 

PŘÍČNÍK DVOUTRUBKOVÝ

 Určuje šířku pole lešení. Příčník 1,2 m stejně jako podélník, sestává ze dvou trubek, mezi které jsou přivařeny rozpěrky. Pro řadu moderních technologií z oblasti stavebnictví i jiných odvětví (zateplování budov, inženýrské sítě, práce na střechách, natěračské, malířské a montážní práce apod.) je však tato šířka pole lešení nadbytečná a lze ji nahradit lešením širokým pouze 0,71 m nebo 1,05 m (délka příčníku 0,66 m, resp. 1,0 m tyto příčníky jsou jednotrubkové a tím výrazně zvyšují podchodnou výšku lešení).

 

PŘÍČNÍK JEDNOTRUBKOVÝ

 

ZÁBRADLOVÝ RÁM

  

ZÁBRADLÍ

 

ZÁVĚSNÁ KLADKA

 Slouží k dopravě materiálu, zavěšuje se na sloupek lešení. Nosnost 100 kg.

 

ŠROUBOVÁ NOHA

 Umožňuje plynulé nastavení horizontální roviny lešení.

KOTVENÍ - KOMPLET

Slouží k ukotvení lešení k objektu.

TRUBKOVÉ KOTVENÍ

 Slouží k ukotvení lešení k objektu.

ÚHLOPŘÍČNÉ ZTUŽENÍ

ZARÁŽKOVÝ ZÁCHYT

Slouží k uchycení okopových prken.

DIAGONÁLA K

Je trubkové úhlopříčné ztužidlo, které systémově váže výšku patra s rozměry polí lešení HAKI a je možno jím nahradit úhlopříčná ztužení lanová 3,8 m a 4,2 m a ztužidlo trubkové s polovičními objímkovými spojkami.

 HORIZONTÁLNÍ DIAGONÁLA

Používá se k vyztužení lešení v horizontální rovině. Například u pojízdných lešení, při absenci kotvy k roznesení kotevní síly na sousední kotvy, u lešení bez podlah k vnesení tuhosti do rovin příčníků a podélníků.

PODLAHOVÉ DÍLCE S DŘEVOŠTĚPKOVOU DESKOU

Jsou zvláště vhodné pro aplikace s prostorvým lešením a konzolami, závěsy bez brzd, pojízdná lešení HAKI a podlahy s vysokou únosností. Dílce se vyrábí ve dvou typových variantách, plné a s poklopem.

PODLAHOVÉ DÍLCE SE SVLAKY